Jak powstaje bagietka?

Wyrabianie pysznego i chrupiącego pieczywa, takiego jak bagietka, to prawdziwa sztuka. Aby osiągnąć odpowiednią strukturę i smak, piekarze korzystają z różnych maszyn, które usprawniają proces wypieku. Bagieciarki to jedne z tych urządzeń, które przyspieszają produkcję bagietek oraz innych podłużnych wyrobów, takich jak paluchy czy hot-dogi. W jaki sposób działają te praktyczne maszyny i jak przyczyniają się do powstania idealnej bagietki? Sprawdźmy.

Jak działają bagieciarki?

Bagieciarki działają na zasadzie specjalnych mechanizmów wydłużających ciasto na kęsy o określonym wymiarze. Dzięki temu wszystkie wypieki mają jednakowy kształt i estetyczny wygląd. Urządzenia te są uniwersalne, gdyż cechują się szerokim zakresem wagowym – od 50 do nawet 1200 gramów. Pozwala to na przygotowywanie różnorodnych produktów z ciast pszennych, żytnich oraz mieszanych.

Kluczowe dla piekarzy jest osiągnięcie wysokiej wydajności oraz niezawodności sprzętu. Bagieciarki spełniają te wymagania dzięki dużym mocom – mogą produkować nawet 1200 sztuk bagietek na godzinę. Ponadto cechują się łatwą obsługą, gdyż parametry zwijania i wydłużania ustawiane są mechanicznie. Te praktyczne urządzenia sprawdzają się również w przypadku długotrwałej i intensywnej eksploatacji.

Rodzaje dostępnych bagieciarek

Jednym z popularnych modeli bagieciarek jest Sinmag Baguetto. Ten niezawodny sprzęt służy do wydłużania różnego rodzaju ciast pszennych oraz mieszanych pszenno-żytnich na kęsy o jednakowym kształcie. Doskonale radzi sobie z bagietkami, paluchami oraz hot-dogami, oferując bardzo dobre rezultaty wydłużania przy dużej wydajności maszyny i szerokim zakresie wagowym.

Kolejnym modelem wartym uwagi jest bagieciarka Simag SM 380 S. Przeznaczona do bagietek i paluchów, wykazuje bardzo wysoką wydajność. Urządzenie to jest napędzane za pomocą łańcucha i posiada aż trzy wałki. Mechaniczne ustawianie zwijania i wydłużania sprawia, że obsługa jest prosta i intuicyjna. Co więcej, bagieciarka ta wykonana jest ze stali nierdzewnej, co gwarantuje jej długą żywotność oraz łatwość utrzymania w czystości.

 

Facebook
Facebook
YouTube