Jak przebiega produkcja czekolad i pomad?

W wielu zakładach spożywczych, piekarniach oraz cukierniach wykorzystywane są różnego rodzaju pomady i czekolady do nadziewania lub polewania produktów. Dzięki nim można przygotowywać rozmaite wypieki, ciasta, ciasteczka i inne słodkości, które nie tylko wyśmienicie smakują, ale też pięknie wyglądają. Do ich wytwarzania i dekoracji używane są zaawansowane urządzenia. Sprawdźmy, jak więc przebiega produkcja czekolad i pomad!

Połączenie wszystkich składników

Pierwszym krokiem podczas produkcji czekolady lub pomady jest przygotowanie wszystkich niezbędnych składników. Następnie należy dokładnie połączyć je ze sobą, aby stworzyły jednolitą masę o odpowiedniej gęstości, konsystencji i temperaturze. W tym celu stosowane są specjalne urządzenia, które pracują automatycznie – zgodnie z ustawionymi parametrami – i nie dopuszczają do tego, by zamknięta w nich masa zastygła. Co istotne, wszystkie sprzęty wykonane są z solidnych i trwałych elementów, a także higienicznych oraz łatwych w czyszczeniu materiałów, a ich przemysłowa konstrukcja umożliwia nawet wielogodzinną pracę.

Wykorzystanie profesjonalnych urządzeń

Gdy masa jest już gotowa, konieczne jest estetyczne udekorowanie nią konkretnych wyrobów cukierniczych. Aby cały proces przebiegał szybko i sprawnie, wykorzystywane są w tym celu specjalne maszyny do czekolady i pomady. Cechują się one nie tylko dużą wydajnością, ale też łatwą obsługą oraz możliwością dostosowania sposobu dekoracji do potrzeb.

Nakładanie masy odbywa się z wykorzystaniem techniki kurtynowej. Strumień czekolady lub pomady spożywczej może być natomiast pełny (do jednolitej dekoracji) lub nitkowy (do paskowej dekoracji). Pomadziarki mogą udekorować nawet 7000 wypieków (np. pączków) w ciągu jednej godziny. Wpływa to na znaczne skrócenie czasu koniecznego na ozdabianie wyrobów przy jednoczesnym oszczędnym wykorzystaniu pomady.

Facebook
Facebook
YouTube