Z jakich ubijaczek korzystają cukiernicy?

Praca nowoczesnych zakładów cukierniczych opiera się na rozmaitych urządzeniach, które w dużej mierze automatyzują wykonywane zadania, a co za tym idzie – usprawniają produkcję. Maszyny zastępują pracę manualną na niemal każdym etapie przygotowywania wyrobów. Jednymi z tak przydatnych sprzętów z całą pewnością są ubijaczki. Z jakich rodzajów korzystają cukiernicy oraz czym się one wyróżniają? Odpowiadamy w artykule!

Ubijaczki planetarne

W pracy cukiernika nie ma miejsca na błędy. Wszystkie składniki muszą być dokładnie odmierzone, a następnie idealnie ze sobą połączone. W tym celu wykorzystywane są przede wszystkim ubijaczki planetarne, które umożliwiają uzyskanie jednolitej masy i przygotowanie jej do dalszej obróbki. Ubijaczki cukiernicze mogą być wyposażone w mieszadła płaskie, hakowe i spiralne, a także klasyczne rózgi.

Końcówki wybierane są w zależności od rodzaju wyrabianej masy, dzięki czemu są one zawsze idealnie dostosowane do danego wyrobu. Co istotne, urządzenia te pracują w sposób automatyczny – wystarczy ustawić odpowiedni program oraz obroty. Ubijaczki mogą wyrabiać duże ilości ciasta jednocześnie, co znacznie wpływa na wydajność pracy zakładu cukierniczego.

Zalety wykorzystania ubijaczek cukierniczych

Ubijaczki cukiernicze cechują się przede wszystkim wielofunkcyjnością. Zależnie od modelu mogą być wyposażone w różnej wielkości dzieże, zmienne narzędzia ubijające, ucierające i mieszające, a także wiele trybów pracy. Dzięki temu są one wykorzystywane do przygotowywania rozmaitych mas, ciast, sosów, kremów oraz nadzień. Ponadto ubijaczki planetarne:

Co więcej, mechanizmy ubijaczek wyposażone są w odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu praca z ich wykorzystaniem jest całkowicie bezpieczna i niezawodna.

Facebook
Facebook
YouTube