Hein Luxrotor Ecostone²

Piec piekarniczy obrotowy , ze zintegrowanym systemem odzysku ciepła i oddawaniem go do wnętrza komory wypiekowej dzięki zastosowaniu zespolonej izolacji cieplnej.
Piece dostępne na 1 ,2 i 4 wózki, powierzchnia wypiekowa 4,3 m2 – 38,4 m2

 

zdjęcie

 

KONSTRUKCJA
Piec Hein Luxrotor  jest wysokiej jakości piecem obrotowym opartym na zasadzie nadmuchu gorącego powietrza na kręcący się wózek. Gorące powietrze rozprowadzane jest poprzez wentylator cyrkulacyjny i wprowadzane przez kanały do komory wypiekowej. Daje to doskonały efekt w postaci równomiernego wypieku na wszystkich poziomach wózka.

Pieczywo jest idealnie wypieczone i doskonale wyrośnięte. Korpus pieca i komora wypiekowa wykonane są ze stali szlachetnej o grubości 2 mm. Masywne i solidne drzwi z unikatowym i opatentowanym systemem ich ryglowania gwarantują szczelność komory wypiekowej. Para i ciepło pozostają w komorze, pieczywo nie jest osuszane, a straty ciepła ograniczone do minimum. Szczelne i podwójnie przeszklone drzwi sprawiają że obsługa pieca jest wygodna i przyjemna.

Wszystkie najważniejsze elementy wymagające obsługi są umieszczone od frontu dzięki czemu piec Luxrotor możemy zabudować z trzech stron.
Bardzo wydajny i mocny system zaparowania umożliwia ciągłą, intensywną pracę wsad za wsadem.
Zastosowanie wysokiej jakości 2 mm stali nierdzewnej umożliwia wieloletnią i bezawaryjną pracę pieca.

 

zdjęcie

 

NOWY SYSTEM : HEIN ECOSTONE²

Projektując piec Luxrotor ze ścianą ceramiczną Stonewall firma Hein odważyła się kilka lat temu wykonać pierwszy krok w kierunku zastosowania bloczków ceramicznych w piecu obrotowym. O odniesionym sukcesie niech świadczy fakt, że obecnie hali fabrycznej producenta nie opuszcza prawie żaden piec Luxrotor bez wyposażenia w „ścianę ceramiczną”. Korzyści dla użytkownika to: zwiększone magazynowanie ciepła, pozytywny wpływ na zachowanie pieca w trakcie wypiekania, mniejsze wystudzanie komory piekarniczej w trakcie załadunku i rozładunku oraz tym samym krótsze fazy dogrzewania.

Teraz firma Hein poszła o krok dalej. Aby obniżyć powszechnie znane wysokie temperatury spalin pieca obrotowego, na tylniej ścianie komory wypiekowej pieca Luxrotor zamontowano zespoloną izolacją cieplną (bloczki ceramiczne) połączoną z systemem odzysku ciepła. W ten sposób od 2010 roku dostępna jest nowa wersja pieca obrotowego Luxrotor Ecostone a obecnie druga generacja Luxrotor Ecostone2.

To co w komorze wydaje się prostą „ścianą ceramiczną” okazuje się wyrafinowanym urządzeniem służącym do odciągania ze spalin maksymalnej ilości energii. Temperatura spalin obniżana jest średnio o 50°C (przy wypieku jeden po drugim), przez co zbliża się ona do temperatury wypiekania.

W przypadku nowego systemu Hein Ecostone 2 mamy do czynienia z dodatkowym mechanicznym odzyskiem ciepła w powiązaniu z ważącym prawie 200 kg aktywnym akumulatorem ciepła, który ma co najmniej taką samą żywotność, jak sprawdzone już w paleniskach wymienniki ciepła.
Prosta, choć wyrafinowana konstrukcja, o ograniczonej do minimum liczbie elementów składowych, może być zamontowana w każdym modelu pieca obrotowego firmy HEIN.

 

zdjęcie

 

SYSTEMY MOCOWANIA WÓZKA

Firma Hein proponuje dwa systemy mocowania wózka wypiekowego w komorze wypiekowej. Po wjechaniu do pieca wózek będzie umieszczony na platformie obrotowej lun uchwycie znajdującym się na suficie komory wypiekowej . Oba systemy są bardzo popularne. Pierwszy z nich gwarantuje przystosowanie pieca do pracy z wózkami innych producentów pieców, drugi gwarantuje łatwy wjazd wózka bez rampy najazdowej oraz utrzymanie czystości w komorze wypiekowej.

 

zdjęcie

 

PANEL STEROWANIA TOUCH T 10

Firma Hein wprowadziła nowy system sterowania do pieców Luxrotor. W wyposażeniu standardowym oferowany jest najwyższej klasy system komputerowy Touch T10 z ekranem dotykowym. Połączenie nowego systemu kontroli pieca z seryjnie montowanym systemem Soft Air daje olbrzymie możliwości przy wypieku szerokiej gamy produktów.

 

zdjęcie

 

DUŻY OKAP
Duży okap montowany seryjnie w piecach Luxrotor a także wentylator wyciągowy zapewni szybkie i efektywne usuwanie pary powstałej podczas produkcji. Okap seryjnie wyposażony jest w lampę multifunkcyjną MFL oraz może zostać wyposażony opcjonalnie w wyświetlacz temperatury i czasu wypieku. Jest to pożądane zwłaszcza w dużych zakładach gdzie możemy śledzić proces wypieku z większej odległości.

 

INNE UDOGODNIENIA
Nowe rozwiązania ułatwiające prace obsłudze m.in. magnes do nożyka piekarniczego oraz odbojniki ochronne w najbardziej narażonych na uderzenia miejscach pieca.

 

zdjęcie

Facebook
Facebook
YouTube