Hein Luxrotor

Piec piekarniczy obrotowy ze ścianą ceramiczną. Dostępne w rozmiarze od L do XXL na 1,2 lub 4 wózki.

zdjęcie

 

KONSTRUKCJA
Piec Hein Luxrotor  jest wysokiej jakości piecem obrotowym opartym na zasadzie nadmuchu gorącego powietrza na kręcący się wózek. Gorące powietrze rozprowadzane jest poprzez wentylator cyrkulacyjny i wprowadzane przez kanały do komory wypiekowej. Daje to doskonały efekt w postaci równomiernego wypieku na wszystkich poziomach wózka. 
Pieczywo jest idealnie wypieczone i doskonale wyrośnięte. Korpus pieca i komora wypiekowa wykonane są ze stali szlachetnej o grubości 2 mm. Masywne i solidne drzwi z unikatowym i opatentowanym systemem ich ryglowania gwarantują szczelność komory wypiekowej. Para i ciepło pozostają w komorze, pieczywo nie jest osuszane, a straty ciepła ograniczone do minimum. Szczelne i podwójnie przeszklone drzwi sprawiają że obsługa pieca jest wygodna i przyjemna. 
Wszystkie najważniejsze elementy wymagające obsługi są umieszczone od frontu dzięki czemu piec Luxrotor możemy zabudować z trzech stron. 
Bardzo wydajny i mocny system zaparowania umożliwia ciągłą, intensywną pracę wsad za wsadem. 
Zastosowanie wysokiej jakości 2 mm stali nierdzewnej umożliwia wieloletnią i bezawaryjną pracę pieca.

 

zdjęcie

 

SYSTEMY MOCOWANIA WÓZKA

Firma Hein proponuje dwa systemy mocowania wózka wypiekowego w komorze wypiekowej. Po wjechaniu do pieca wózek będzie umieszczony na platformie obrotowej lun uchwycie znajdującym się na suficie komory wypiekowej . Oba systemy są bardzo popularne. Pierwszy z nich gwarantuje przystosowanie pieca do pracy z wózkami innych producentów pieców, drugi gwarantuje łatwy wjazd wózka bez rampy najazdowej oraz utrzymanie czystości w komorze wypiekowej.

zdjęcie

PANEL STEROWANIA TOUCH T 10

Firma Hein wprowadziła nowy system sterowania do pieców Luxrotor. W wyposażeniu standardowym oferowany jest najwyższej klasy system komputerowy Touch T10 z ekranem dotykowym. Połączenie nowego systemu kontroli pieca z seryjnie montowanym systemem Soft Air daje olbrzymie możliwości przy wypieku szerokiej gamy produktów.

zdjęcie

 

DUŻY OKAP
Duży okap montowany seryjnie w piecach Luxrotor a także wentylator wyciągowy zapewni szybkie i efektywne usuwanie pary powstałej podczas produkcji. Okap seryjnie wyposażony jest w lampę multifunkcyjną MFL oraz może zostać wyposażony opcjonalnie w wyświetlacz temperatury i czasu wypieku. Jest to pożądane zwłaszcza w dużych zakładach gdzie możemy śledzić proces wypieku z większej odległości.

INNE UDOGODNIENIA
Nowe rozwiązania ułatwiające prace obsłudze m.in. magnes do nożyka piekarniczego oraz odbojniki ochronne w najbardziej narażonych na uderzenia miejscach pieca.

zdjęcie

Facebook
Facebook
YouTube