Hein Stoneroll

Piec wózkowy ogrzewany rurkami pierścieniowymi z paleniskiem ceramicznym. Waga ciężka w programie firmy Hein

zdjęcie

 

POŁĄCZENIE PIECA RURKOWEGO Z PIECEM WÓZKOWYM
Nie można porównać nowego rodzaju systemu grzewczego pieca StoneRoll z żadnym istniejącym systemem. Nową metodą, ze specjalnej wysokiej jakości masy ogniotrwałej odlewane jest serce pieca. Tworzy ono wraz z rurkami pierścieniowymi monolityczne palenisko ceramiczne (MTF).

Podobnie jak przy piecach rurkowych, gazy spalinowe wytwarzane przez palniki olejowe i gazowe podgrzewają rurki. W przypadku pieca StoneRoll gazy spalinowe, napędzane dodatkowo przez mocne wentylatory, cyrkulują przez pomysłowo zaprojektowany i genialnie prosty system kanałowy (system odprowadzania gazów spalinowych).

Dokładnie jak przy piecach piętrowych firmy HEIN, także w przypadku pieca StoneRoll zastosowane zostały wyłącznie ciągnione bezszwowo, wysokiej jakości rurki firmy Mannesmann. Każda pojedyncza rurka sprawdzana jest nie tylko w firmie Mannesmann, ale także po wykonaniu w firmie HEIN pod ciśnieniem 500 barów.

Przegrzana para wodna (bez udziały pompy, więc nie powodując hałasu) rozchodzi się po rurkach i regularnie ogrzewa piec. Za równomierne rozdzielanie ciepła odpowiadają wyłącznie prawa fizyki.

Aby spowodować łagodne mieszanie atmosfery pieca, można włączyć turbodmuchawę. Przepływ powietrza jest tak zaprojektowany, aby uniknąć wysuszania pieczywa, ale pozwolić na powstanie chrupkiej skórki.

Dzięki sporej wadze monolitycznego paleniska ceramicznego (MTF) piec StoneRoll posiada wyjątkowo duże możliwości magazynowania ciepła. Można wypiekać wkład po wkładzie chleb i różnej wielkości bułki, chleb foremkowy i okrągły, wyroby cukiernicze oraz ciastka. Pieczenie odbywa się bez przerw, jedno po drugim tak często, jak tylko sobie Państwo życzą.
Nowo opracowana instalacja do naparowywania podgrzewana jest wyłącznie przez przepływające gazy spalinowe. Zapewnia więc nie tylko dodawanie miękkiej, nasyconej pary w komorze piekarniczej, ale także dzięki niskim wartościom emisji spalin przyczynia się do ulepszonego bilansu energetycznego i tym samym do zmniejszenia kosztów energii.
Oprócz panelu sterowania Touchmatic i palnika darmo szukać w piecu StoneRoll skomplikowanych urządzeń technicznych i elektronicznych: nie ma nastawników czy też zaworów regulacyjnych, pomp, skomplikowanego systemu sterowania i ruchomych elementów. Dzięki temu unikają Państwo wysokich kosztów eksploatacji.

Klienci ponownie wyrazili życzenie wypiekania w piecu, który łączy właściwości wypiekowe pieca rurkowego − z jego łagodnym ciepłem i delikatnym sposobem wypiekania − i korzystny sposób załadunku pieca obrotowego, a więc pieca wózkowego.

Z koncepcji pieca Luxrotor przejęto największą część sprawdzonej i dostarczonej już w tysiącach egzemplarzy komory piekarniczej. Przejezdna komora piekarnicza zbudowana jest paroszczelnie z wysokoodpornych termicznie materiałów. W tylną ścianę komory wbudowane zostały rurki pierścieniowe, swobodnie wystające do przodu, jako moduły nośnika ciepła. Jeden szereg rurek pierścieniowych na każde piętro (ciepło górne i dolne) zapewnia równomierną wymianę ciepła.

Aby para i ciepło pozostały tam, gdzie są potrzebne, a więc w piecu, komora piekarnicza zamykana jest paroszczelnymi, masywnymi drzwiami. Wyposażono je w specjalny bezpieczny w eksploatacji mechanizm podnoszenia/opuszczania.

Z koncepcji pieca rurkowego przejęto to, co najlepsze dla pieca StoneRoll: masywne palenisko i rurki pierścieniowe. Palenisko umieszczone w piecu obrotowym w dolnym obszarze nie może być w takiej formie wykorzystane w piecu StoneRoll. Zlokalizowano je zatem w tylnej części. Nie jest murowane z cegieł ogniotrwałych, lecz odlane metodą opracowaną przez firmę HEIN ze specjalnej, wysokiej jakości masy ogniotrwałej. Wraz z rurkami pierścieniowymi (połączonymi na stałe) tworzy ono serce pieca StoneRoll: monolityczne palenisko ceramiczne (MTF). Pojemność, duży ciężar oraz nowego rodzaju materiał tego niezwykłego paleniska gwarantują wyjątkowe możliwości magazynowania ciepła. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie krótszych czasów wypiekania oraz niższych temperatur spalin.

 

zdjęcie

1. Monolityczne palenisko ceramiczne
2. Palnik
3. Izolacja
4. Rurki pierścieniowe (ciepło górne i dolne)
5. Dmuchawa cyrkulacyjna spalin
6. Wózek obrotowy
7. Wysoko wydajna instalacja do naparowywania
8. System odciągu pary
9. Masywne drzwi ze stali szlachetnej
10. Okap odciągowy
11. Turbodmuchawa cyrkulacyjna

 

zdjęcie

 

PANEL STEROWANIA TOUCH T 10

Firma Hein wprowadziła nowy system sterowania do pieców Stoneroll. W wyposażeniu standardowym oferowany jest najwyższej klasy system komputerowy Touch T10 z ekranem dotykowym.

 

zdjęcie

DUŻY OKAP
Duży okap montowany seryjnie w piecach Stoneroll a także wentylator wyciągowy zapewni szybkie i efektywne usuwanie pary powstałej podczas produkcji. Okap może zostać wyposażony opcjonalnie w wyświetlacz temperatury i czasu wypieku. Jest to pożądane zwłaszcza w dużych zakładach gdzie możemy śledzić proces wypieku z większej odległości.

 

zdjęcie

SYSTEM ZAMYKANIA/ RYGLOWANIA DRZWI
Masywne i solidne drzwi z unikatowym i opatentowanym systemem ich ryglowania gwarantują szczelność komory wypiekowej. Para i ciepło pozostają więc w komorze. Dzięki czemu nie tworzą się ciemne smugi na drzwiach pieca a drzwi pozostają czyste przez bardzo długi okres czasu.

 

ZALETY PIECA:

– wyśmienita jakość wypiekania dla całej palety Państwa produktów,
– uniwersalne zastosowanie,
– wypiekanie wsad za wsadem przy zachowaniu tej samej jakości wypieku,
– pieczenie bez przypaleń, także przy częściowym załadunku i długim studzeniu,
– superpara w pożądanej ilości, zawsze odpowiednio nasycona i mokra,
– idealna obróbka wysokiej jakości wyrobów i materiałów,
– paroszczelne drzwi pieca ze sprawdzonym, bezpiecznym w eksploatacji mechanizmem podnoszenia/opuszczania,
– niska temperatura spalin i tym samym ekonomiczne wykorzystanie energii źródłowej,
– niskie straty ciepła dzięki nowoczesnemu systemowi izolacyjnemu,
– serwis 24 h przez 365 dni w roku oraz części zamienne w rozsądnej cenie,
– niska awaryjność i niewielka liczba części zamiennych dzięki „prostej” technologii wykonania.

 

Facebook
Facebook
YouTube